free website templates
Když odpad trucuje.
Určitě jste se s tím už setkali. Trucuje, bublá, neodtéká. Zkusili jste už všechno. Zvon, krtka, přípravky chemické, BIO i EKO, nadávky i zaklínadla starých šamanů. Nic. Neodtéká, trucuje.
Mobirise
Přesně s tímto problémem se na nás obrátil klient. Naložili jsme auto vybavením na odpady včetně kontrolní kamery a vyrazili jsme zachránit klientovy nervy. Tedy vyléčit jeho WC. Nanosili jsme vybavení do malé místnosti a připravili se na nejhorší. Spláchli jsme, voda zaplnila mísu a pomalu odtékala. Byla tu tedy naděje, že ještě není nutné demontovat WC a přejít k hrubému mechanickému čištění. Naplnili jsme kýbl vodou a společně se spláchnutím jsme jej vylili do mísy. Pod tlakem většího množství vody se ozval hukot připomínající Niagárský vodopád. Sláva, hotovo, vyřešeno. Nebo ne? Znovu jsme spláchli, voda pomalu odtékala. Znovu jsme přidali kýbl, voda ve vteřině zmizela a Niagára hučela. Hodně vody - odtéká. Málo vody - trucuje. Klient už šel do mdlob a nechápal, jak je to možné. My jsme sbalili čistící techniku a on se pomalu smiřoval, že od teď bude splachovat kýblem. My už jsme ale tušili, kde je problém. Aby to všechno dobře fungovalo, musí být splněny 2 podmínky. Čisté cesta před vodou a čistá cesta za vodou. V místnisti WC bylo ještě malé umyvadlo napojené do stejné odpadní trubky. Odmontovali jsme z něj sifon a spláchli. Bingo. Voda z WC odtéká normálně. Dali sifon zpět, voda odtéká pomalu. Už víte, kde je problém? Do stoupačky nejde vzduch. Prostě nefunguje přisávání. Voda se pak chová jako válec v pístu a podtlak ji nechce pustit. Velké množství vody většinou tento podtlak překoná. Vydali jsme se směrem nahoru k ústí stoupačky a tam jsme našli zaseknutý přisávací ventil. Často vedou stoupačky až na střechu a místo ventilu je tam jen stříška proti nečistotám nebo pádu ptákům. Někdy stoupačka končí v místnosti a je osazena podomítkovým přisávacím ventilem.

Pokud vám bude odpad špatně odtékat, zkuste tuto fintu. Nalijte do něj hodně, opravdu hodně vody. Nestává se to často, ale občas není problém před vodou, ale za vodou. A nebo si prostě zavolejte odbornou firmu. Za ty nervy to nestojí.

Nikdy neztrácejte naději. Každý problém má řešení.